На даний момент кожен бажаючий може відвідати будь-яку країну світу. Для цього лише потрібно мати певні заощадження та знати особливості перетину кордону. Це дуже важливо для успішного перебування в країні. Ми сьогодні спробуємо розібратися у правилах перетину польського кордону.

Чи потрібен закордонний паспорт

Дорослі громадяни України спроможні перетнути кордон за одним із наступних документів:

  • закордонний паспорт;
  • паспорт службовця;
  • дипломатичний паспорт;
  • посвідчення, яке підтверджує особу моряка;
  • посвідчення члена екіпажу корабля.

На даний момент ситуація на території України напружена у зв’язку із військовою агресією Росії. Через це усі бажаючі громадяни країни не можуть швидко оформити необхідні документи для поїздки за кордон. Саме тому було прийнято спільне рішення дозволити українцям в’їжджати до Польщі за внутрішніми паспортами. Це стосується усіх жителів України, які бажають перетнути кордон.

Проте варто зауважити, що в окремих випадках під час перебування на території іноземної країни виникають ситуації різного характеру. Більшість із них вимагає наявності закордонного паспорта. Адже це визначена законодавством умова для перебування або переміщення, працевлаштування і т.д. Аби в подальшому у вас не виникало подібних ситуацій, державна прикордонна служба України рекомендує при можливості зайнятися оформленням закордонного паспорту до моменту перетину кордону. Це забезпечить вам повноцінне перебування на території іншої країни.

Закордонний паспорт

Якщо закордонний паспорт без біометрії

Якщо ж ви вирішили оформити закордонний паспорт для поїздки до Польщі, ви можете стикнутися з тим, що окремі біометричні дані не знято. Це стосується, в основному, відбитків пальців. В такому разі не варто панікувати.

В першу чергу відбитки знімають вказівних пальців рук. У випадку, коли вони пошкоджені або ж відсутні, спеціалісти сканують парні відбитки інших пальців.

Для українців, які виїжджають до Польщі у зв’язку із воєнними діями, які проходять на території країни, біометрія не потрібна. Для цього на кордоні потрібно оголосити про мету поїздки – отримання захисту у зв’язку з воєнними діями в Україні.

Для тих, хто регулярно відвідує Польщу з метою працевлаштування, діють правила прикордонного контролю Шенгенської візи. Іншими словами, без біометричного паспорта та дотримання коридору перебування до 90 днів протягом 180 днів.

В вище перерахованих випадках спеціалісти складають акт про неможливість проведення подібних процедур. В анкеті заявника на закордонний паспорт роблять відповідну відмітку.

Зверніть увагу: для дітей, які не досягли 12 річного віку теж не передбачено зняття відбитків пальців. Крім того, це стосується і тих осіб, які не можуть пересуватися самостійно.

У всіх інших випадках наявність відбитка пальця у закордонному паспорті є обов’язковою. Інакше вас просто не пустять на територію іншої країни.

Перетин кордону дитиною, якій не виповнилося ще 16 років

Діти, яким ще не виповнилося 16 років, теж можуть перетнути кордон. Правда, це вони можуть зробити лише при наявності свідоцтва про народження або ж ID-картки, яку можна отримати починаючи із 14 років. Один із цих документів має бути представлений при в’їзді у Польщу.

В умовах воєнного стану дитина може перетинати кордон з одним із батьків. При чому, згода іншої сторони не потрібна. Лише документ, який підтверджує родинні зв’язки тих, хто виїжджає.

Бувають випадки, коли у супроводі дитини немає рідних їй людей. В такому разі має бути пред’явлена письмова згода батьків, яку обов’язково засвідчують в органах опіки. Можна оформити нотаріальну згоду обох батьків.

Самостійно дитина може виїхати за кордон лише у віці від 16 до 18 років. Проте, прибувши на територію Польщі, вони відразу будуть поміщені до закладів тимчасового перебування, як діти без нагляду. Забрати звідти їх можуть лише законні представники.

Чи потрібна вакцинація для поїздки у Польщу

Ситуація на території України змусила переглянути окремі правила та положення. Це стосується і питання вакцинації. На даний момент повністю скасовано вимогу відносно тестування та карантину для тих людей, які приїжджають до Польщі із України. Ця умова діє до того моменту, поки не буде прийнято інших рішень стосовно даного питання.

Починаючи з 25 лютого 2022 року усі українці можуть не пред’являти негативний тест на Covid-19, що дозволило усім бажаючим покинути територію України і знаходитися певний час за кордоном.

Україна - Польща

Перетин кордону призовниками: міф чи реальність

Дуже часто люди запитують про те, чи може людина призовного віку поїхати за кордон. Відповідь «так». Звичайно, якщо тільки ви не перебуваєте у розшуку.

Перетнути кордон у призовному віці можуть громадяни України у віці від 18 до 60 років, якщо вони прямують:

  • для роботи на морських суднах;
  • для проходження практичної підготовки на суднах;
  • для роботи на суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден.

Все залежить від мети вашої поїздки. Також кордон може перетнути чоловік, який являється багатодітним батьком. Це повинно бути підтверджено документально:

  • документ, який посвідчує особу;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • свідоцтво про реєстрацію шлюбу із матір’ю трьох дітей;
  • рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком;
  • або рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком;
  • посвідчення батька багатодітної сім’ї.

Якщо ж мова йде про роботу на морському судні, варто пред’явити:

  • посвідчення особи моряка;
  • суднову роль (список осіб суднового екіпажу) (crew list);
  • підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів.

Після 14 вересня обмежено виїзд студентів за кордон. Якщо до цього моменту усі, хто навчався у іноземному ВУЗі, міг вільно перетинати кордон, то сьогодні ситуація абсолютно протилежна. Жоден студент, який навчається у Польщі чи іншій країні, під час ведення військових дій не може покинути країну.

Працевлаштування не є підставою для відстрочки у військкоматі. У мирний час, можливо, проблем б не виникло, якби ви не підписували повістки. Проте на даний момент це правило не діє.

Перетин кордону із тваринами

Якщо ви бажаєте відвідати Польщу разом зі своїм домашнім улюбленцем, варто приготувати певні документи та виконати встановлені вимоги:

  • вакцинація від сказу;
  • діючий ветеринарний паспорт;
  • імплантований мікрочіп.

Паспорт можна отримати в будь-якому сертифікованому ветеринарному закладі державного зразку. Він і є своєрідним підтвердженням того, що тварина має усі щеплення та мікрочіп.

Якщо у вас залишилися питання, ви завжди можете їх поставити спеціалістам компанії Xbus. Крім того, саме тут ви маєте можливість замовити пасажирські перевезення до Польщі. Зробіть правильний вибір.

Якщо людина перебувала у Польщі, потім повернулася на Україну і знову бажає виїхати

Українці мають право виїхати з України з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, лише один раз. Вдруге з «внутрішнім» паспортом, ID-карткою, свідоцтвом про народження вже не випустять. Натомість можете перетинати кордон зі звичайним або біометричним закордонним паспортом, у тому числі строк дії якого подовжили, а дитина – з закордонним паспортом (звичайним, біометричним, подовженим) або на підставі закордонного паспорта її батьків чи законних представників, до якого внесли інформацію про неї.

Квитки на автобус Україна – Польща